Okolí přehradyA kam vlastně vyrazit v okolí? Dalešická přehrada v kraji Vysočina vám nabízí krásné okolí k prozkoumání. Můžete toto místo využít zejména k cykloturistice (cyklostezky kolem přehrady a postupně budovaná trasa Třebíč – Dalešice – Dukovany), k výletům parníkem po přehradě, pěší turistice, houbaření, koupání (koupání pro dospělé pod chatou, pro děti pláž v Hartvíkovicích – parníkem 2. zastávka) a v neposlední řadě k rybaření.

Vypravte se na rozhlednu Babylon u Kramolína. Empírová stavba dominuje parku loveckého zámečku Vlčí kopec, poskytuje nádherný pohled na malebný kraj Vysočiny, okraj Brna, Pavlovské vrchy nebo jadernou elektrárnu Dukovany. Na druhé straně přehrady v obci Dalešice stojí pivovar, ve kterém byl natočen známý český film Postřižiny, a mají zde nejhezčí náves v Česku.

Navštivte blízké zámky Náměšť nad Oslavou, Jaroměřice nad Rokytnou nebo Valeč. Jako návštěvníci Třebíče můžete obdivovat mnoho cenných památek, z nichž ty nejvýznamnější jsou zapsány na prestižním Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO – bazilika sv. Prokopa, židovská čtvrť a židovský hřbitov.


#Cyklotrasy v okolí

#Restaurace v okolí

#Mohelenská hadcová step

#Vyhlídkové jízdy parníkem po Dalešické přehradě (Zastávka Kramolín – Dalešice – Hartvíkovická pláž – Třesov – Koněšín)

#Vodní elektrárna Dalešice (doporučujeme)

#Jaderná elektrárna Dukovany

#Prohlídka dalešického pivovaru (známý z filmu Postřižiny)

#Hartvíkovická pláž s vyhlídkou z Wilsonovy skály

#Rozhledna Babylon

#Zámek Náměšť nad Oslavou, Jaroměřice nad Rokytnou a Valeč

#Wellness, aquapark

#Sport, lezecká stěna, bowling, solárium, wellness

#Povolenky na rybaření

  • Kontaktujte prosím pana Mohelského, Mohelno – tel.: 728 104 396